Πρακτική άσκηση για φοιτητες στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ

Η ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Υπευθυνότητας, αναζητά τελειόφοιτους φοιτητές των ΤΕΙ Ηλεκτρονικής/ Πληροφορικής για την 6μηνη πρακτική τους άσκηση στην Κεντρική Αποθήκη στη Μαγούλα Αττικής, στο τμήμα Επιστροφών και Επισκευών.

*Αφορά επιδοτούμενη υποχρεωτική πρακτική άσκηση μέσω ΟΑΕΔ.

Περιγραφή Θέσης

Οι φοιτητές που θα ξεκινήσουν ως Τεχνικοί Ηλεκτρονικών, θα ασχοληθούν με αντικείμενο όπως έλεγχος και επισκευές Smart τηλεοράσεων, πλακετών, οθονών, δικτύων.

Οι φοιτητές που θα ξεκινήσουν ως Τεχνικοί Πληροφορικής, θα ασχοληθούν με αντικείμενο όπως έλεγχος και επισκευές λάπτοπ, Η/Υ, κινητών, tablet.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Τελειόφοιτος ΤΕΙ με κατεύθυνση στον τομέα της Ηλεκτρονικής ή Πληροφορικής
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με Η/Υ και προγράμματα MS Office
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και οργανωτικές ικανότητες
  • Δυνατότητα άμεσης εκμάθησης νέων τεχνολογιών
  • Ομαδική συνεργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ασφαλές και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (πρωινή/μεσημεριανή)
  • Δυνατότητα μετακίνησης με πούλμαν από το κέντρο της Αθήνας

Εάν ενδιαφέρεστε να κάνετε την πρακτική σας άσκηση στην εταιρία μας, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο hr@kotsovolos.gr ή να συμπληρώσετε την αίτησή σας στη Φόρμα Υποβολής Βιογραφικού του site  https://corporate.kotsovolos.gr/